Media

Alta löydät FIBSin logon ja muita viestintämateriaaleja. FIBSin tiedotteet, blogit, tutkimukset, julkaisut ja muut sisällöt löydät uutishuoneestamme.

Ota käyttöönne FIBSin logo ja merkit

FIBSin jäsenet voivat käyttää FIBSin logoa viestiessään jäsenyydestään omilla alustoillaan. Logoa voi käyttää myös blogien ja muiden artikkeleiden kuvituksena. Lataa logot käyttöönne alta. FIBS Pro ja FIBS Partneri -merkin voi tilata osoitteella fibs@fibsry.fi

Hyödynnä viestimalleja sisäisessä ja ulkoisessa viestinnässä

FIBS-jäsenyys on merkittävä henkilöstöetu, josta kannattaa viestiä säännöllisesti koko henkilöstölle, jotta saatte kaiken hyödyn irti jäsenyydestä. Vastaavasti jäsenyydestä kannattaa viestiä ulkoisille sidosryhmille esimerkiksi osana rekrytointiviestintää. Lataa alta itsellenne sopiva teksti ja muokkaa tarpeen mukaan.

FIBSin asiantuntijat haastateltavana

FIBSin asiantuntijat kertovat mielellään eri vastuullisuusteemojen trendeistä ja uusimmista käytännöistä – ota yhteyttä kun etsit haastateltavia omiin julkaisuihinne:

  • Biodiversiteetti, ilmastonmuutos ja muut ympäristövastuun teemat: Angelina Kuokkanen, yritysvastuuasiantuntija, 040 095 3871, angelina.kuokkanen@fibsry.fi
  • Monimuotoisuuden johtaminen, ihmisoikeudet ja muut sosiaalisen vastuun teemat: Veera Iija, johtava asiantuntija, 040 6740190, veera.iija@fibsry.fi
  • Vastuullinen data ja asiakastietojen yksityisyys: Miira Kokkonen, yritysvastuuasiantuntija, 044 367 3632, miira.kokkonen@fibsry.fi
  • Yritysvastuun trendit ja johtaminen: Helena Kekki, johtaja, 050 3451 966, helena.kekki@fibsry.fi
  • Yritykset arvonluonnissa ja vastuullisen liiketoiminnan tulevaisuus: Kimmo Lipponen, toimitusjohtaja, 040 758 7247, kimmo.lipponen@fibsry.fi

Liity FIBSin postituslistalle – ja varmista että postimme tulevat perille

Tilaa täältä kutsut itseäsi kiinnostavia vastuullisuusteemoja käsitteleviin tilaisuuksiin, uutiskirje tai vaikka kaikki FIBSin postit. Jotta postimme eivät päädy roskapostikansioihin tai jumiudu sähköpostin suodattimiin, pyydä IT-tukeanne whitelistaamaan seuraavat Lyyti-järjestelmän IP-osoitteet: 87.253.234.71 ; 87.253.234.73 ; 87.253.234.85. Lisätietoa whitelistauksesta löytyy Lyytin sivuilta.

Kysy lisää FIBSin mediapalveluista

Tarja Laakkonen, viestintäpäällikkö, 0400 877 396, tarja.laakkonen@fibsry.fi